• Українська
  • English
  • Italiano
  • Polski
  • Русский

Перша допомога при електротравмах

В повсякденному житті інколи трапляються травми спричинені електрострумом, при торканні до неізольованих дротів чи при ураженні блискавкою. В організмі людини проходять незворотні процеси, котрі можуть призвести до смерті. Вся проблема в тому, що електрострум негативно впливає на нервову систему, а це призводить до порушення кровообігу та дихання.

Для надання першої допомоги потерпілому від електроструму необхідно:

  1. Відтягнути потерпілого від джерела електроенергії або вимкнути струм.
  2. Зробити це предметом, котрий не проводить струм (мотузкою, дерев'яною палицею), чи в гумових рукавицях на руках або просто відтягти за одяг, не торкаючись ураженого струмом руками.
  3. При зупинці дихання необхідно приступити до штучного дихання.
  4. При зупинці серцебиття необхідно приступати до серцево-легеневої реанімації (у співвідношенні натискань та вдихів 30:2, але не більше 120 натискань на хвилину).
  5. Також необхідно розтерти тіло людини винним спиртом.
  6. До носа піднести вату з нашатирним спиртом.

Також слід врахувати, що зупинка дихання в людини враженої електричним струмом може настати через годину. Тому необхідно, щоб потерпілий знаходився під медичним доглядом ще протягом доби. Якщо була присутня втрата свідомості та зупинка дихання, серцебиття, то необхідно потерпілого відправити на симптоматичне лікування до медичного закладу.