• Українська
  • English
  • Italiano
  • Polski
  • Русский

Цього року на кір захворіло більше, ніж за весь 2018

За даними МОЗ України, від початку 2019 року на кір захворіло близько 56000 людей, а це більше ніж протягом всього 2018 року. За останній тиждень на кір захворіло 345 людей (165 діток та 180 дорослих). За липень найбільше найбільше випадків кору зареєстровано у Києві, Хмельницькій, Чернівецькій, Київській та Закарпатській областях.

Надійний та єдиний захист від кору це вакцинація. Для захисту наших діток необхідно вчасно проводити щеплення, згідно календаря щеплень (в 12 місяців та в 6 років), але це за умови, якщо дитина повністю здорова на момент проведення вакцинації. Наявність щеплень згідно календаря — це обов'язкова вимога до дітей, що йдуть в садочок чи школу. Ознайомитись детальніше з календарем щеплень можна на сайті МОЗ України: http://moz.gov.ua/article/immunization/kalendar-profilaktichnih-scheplen. Станом на 11 липня всі регіони України забезпечені вакцинами від кору, краснухи та паротиту (КПК) виробництва США та Бельгії.

Кір (лат. Morbilli) - гостре інфекційне вірусне захворювання, дуже заразне, яке характеризується високою температурою (до 40,5 ° C), запаленням слизових оболонок порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивітом і характерною плямисто-папульозним висипом шкірних покривів, а також загальною інтоксикацією.