• Українська
  • English
  • Italiano
  • Polski
  • Русский

8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією

8 липня в Україні та в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з алергією. Заходи, що проводяться в цей день спрямовані на привернення населення до даної проблеми, а також пошуки нових методів профілактики та лікування алергії. За статистичними даними кожні 10 років хворих на алергію стає вдвічі більше, а прояви даного захворювання є у близько 40% населення. Якщо темпи і надалі будуть зростати, то незабаром половина населення буде алергіками. Дуже часто люди не сприймають алергію серйозно і довго не звертаються за допомогою до спеціалістів, але лікарі наголошують, що така байдужість може призвести до серйозних ускладнень. Алергія не тільки дуже знижує якість життя, а й може бути смертельно небезпечною, так як може спричинити анафілактичний шок.

Алергія найчастіше проявляється у молодих людей у віці 25-30 років, дуже рідко розвивається у людей зрілого віку після 45 років. Доведено, що алергія може передаватись по спадковості. Для прикладу, якщо один з батьків має алергію, то є 30% ймовірності, що вона передасться дитині, а якщо обоє батьків мають прояви алергії, то це вже цілих 60%.

Найкраще для лікування алергії це зменшення контакту з алергенами, але на жаль не завжди є можливим. Слід пам'ятати, що засоби від алергії не лікують її, а лише на деякий час усувають симптоми захворювання, а для лікування необхідна діагностика та призначення індивідуальної терапії.