Починаючи з 2007 року у всьому світі, за сприяння Генеральної асамблеї ООН, відзначається день розповсюдження інформації про аутизм. На кожну людину аeтизм по-різному впливає, бувають легка та важка форми.
Аутизм — це порушення розвитку головного мозку, при котрому характерним є вроджений та всебічний дефіцит соціального розвитку та спілкування. Аутизм не лікується, проте є можливість, з допомогою спеціально розроблених програм, адаптувати дитину до соціального життя. Найчастіше такі розлади проявляються в перші 5 років життя, хоча такий стан зберігається і до підліткового та дорослого віку. Часто люди з аутизмом бувають дуже обдарованим, проте їм дуже важко вдаються зовсім прості та зрозумілі всім речі.
Один з 88-ми дітей має аутизм, при чому у хлопчиків у 4 рази частіше, ніж у дівчат. У віці 1,5 року можна зробити скринінговий тест, котрий дозволить виявити аутизм та допоможе адаптувати до соціального життя. В Україна на 30% щороку зростає кількість діток з діагнозом аутизм. Для прикладу: у 2015 р. виявлено 276 патологій у діток, тоді як в 2016 — 319, а у 2017 — 346.