Починаючи з 25 травня 2009 року, за ініціативи Європейської тироїдної асоціації, у всьому світі відзначається Всесвітній день щитоподібної залози. В цей день населення інформується про захворювання щитоподібної залози, також розповідають про методи профілактики, запобігання та лікування даного захворювання.
Як інформує Всесвітня організація охорони здоров'я патології щитоподібної залози має третина населення нашої планети, серед ендокринних захворювань вона посідає перше місце. В Україні це 40% від всіх ендокринних захворювань.
Щитоподібна залоза — це дуже важливий орган, зовсім невеликий (вага — 25-30 г) котрий виробляє гормони, які відповідають за обмін речовин. Захворювання щитоподібної залози виникає внаслідок дефіциту йоду, тому в багатьох країнах (в тому числі і в Україні) для запобігання захворювання проводять йодування харчової солі. Багато йоду міститься в наступних продуктах: гарбуз, морська риба, тунець, яйця, лосось, насіння кунжуту, молюсках.
В Україні на початок 2018 року зареєстровано 43 700 людей з дифузним зобом першого ступеня, 7 500 — з дифузним зобом другого та третього ступенів. На даний час на обліку перебуває 4 500 пацієнтів з гіпотиреозом (щитоподібна залоза виробляє замало гормонів) та 8 800 пацієнтів з гіпертиреозом (щитоподібна залоза виробляє забагато гормонів).