• Українська
  • English
  • Italiano
  • Polski
  • Русский

29 вересня - Всесвітній день серця.

29 вересня в Україні та всьому світі відмічається Всесвітній день серця, при підтримці Всесвітньої Організації Охорони здоров'я. Мета проведених в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров'я, формування розуміння того, що на виникнення та перебіг хвороби можна та треба активно впливати. Найефективніша профілактика для запобігання серцево-судинних захворювань є здоровий спосіб життя.

Серце є головним органом, який забезпечує роботу всього організму. Для звернення уваги громадськості на важливість проведення профілактичних заходів, котрі інформують про небезпеку епідемій захворювань серця було запроваджено даний тематичний захід. У всьому світі дуже поширені інсульти, інфаркти, ішемічні захворювання, які часто завдають непоправної шкоди для організму людини. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті, як в Україні, так і в світі. Основні фактори ризику розвитку захворювань серця та судин - це артеріальні гіпертензії, гіподинамія, підвищення рівня загального холестерину крові, тютюнопаління, надмірна вага, та стреси.

Слід пам'ятати, що життя — це рух! Саме рух дозволяє нашим клітинам та тканинам насичуватись киснем, підсилювати кровообіг, а отже і зміцнювати серцевий м’яз. Звичайна зарядки зарядка зранку, їзда на велосипеді, біг, плавання, прогулянки на свіжому повітрі сприяють здоров’ю серця.