21 березня — це міжнародний день людей з синдромом Дауна, цей день вибраний не випадково, а є символом 21 хромосоми, котра зумовлює синдром Дауна. Мета такого заходу: підвищити обізнаність про людей з синдромом Дауна, надавати їм можливість залучатись до культурного та суспільного життя.
Як повідомляє Департамент охорони здоров'я, за 2017 рік з 489 діток народжених з вадами розвитку - 20 діток народилося з синдромом Дауна.
Синдром Дауна (трисомія по хромосомі 21) - одна з форм геномної патології, при якій найчастіше каріотип представлено 47 хромосомами замість нормальних 46, оскільки хромосоми 21-ї пари, замість нормальних двох, представлені трьома копіями. Народження дитини з синдромом Дауна не залежить від способу життя батьків, їх соціального статусу чи раси, але ризик збільшується з віком матері, а також впливають близькоспоріднені шлюби. 1 до 800 — це ймовірність народження дитини з синдромом Дауна.
Окрім характерної зовнішності люди з синдромом Дауна (75% з них) мають порушення слуху, вади серця (45%), а також патології нервової системи, зору, щитоподібної залози, ШКТ. Але раннє виявлення дозволить покращити якість життя та здоров'я, а також продовжити тривалість життя.