28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Дана вибрана не випадково, адже 28 вересня 1895 року помер відомий французький мікробіолог та хімік Луї Пастер, котрий разом з іншими вченим винайшов вакцину проти сказу. Перше щеплення від сказу було зроблено у 1885 році, 9-річному хлопчику Йозефу Майстеру, котрого вкусила скажена собака. Лікування завершилось успішно, в хлопчика не проявились симптоми сказу.
Сказ - це смертельне інфекційне захворювання, що викликається вірусом сказу Rabies virus. Для цього захворювання є характерним гострий перебіг, ознаки поліенцефаломієліту та при відсутності лікування — смертність. Від нього щорічно гине 55 тис. людей у всьому світі та близько 1 млн. тварин.
Інкубаційний період сказу триває від 10 днів до 3-4 місяців. Основні симптоми хвороби — це підвищення температури тіла (до 37.3 °C), поганий сон, занепокоєння, біль в місті укусу, також проявляється підвищена чутливість до світла, звуків, з'являється аерофобія, водобоязнь, хворий стає неспокійним та агресивним, після чого настає параліч. Загальна тривалість хвороби становить 5-8 днів.
В Україні у 2011 році зафіксовано 6 випадків захворювання на сказ, це найбільше за останнє десятиліття. Щорічно фіксуються поодинокі випадки сказу, так у 2017 році зафіксовано два випадки.